Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi

Bir dönem büyük insanlar yetiştirmiş, şimdilerde içi boşaltılmış eğitim kurumu. Tercih döneminizde aklınızda şu olmalı, Marmara İletişim yazıp 4-5 yılımı boş geçiririm, fakat bitirdiğimde kendimi azcık geliştirdiysem dahi Marmara'lı olduğum için bir yerlere yerleşir ekmek yerim. Yoksa içinde kitaptan okuyup ders anlattığını sanan akademisyenlerden ziyade pek bir şey yok. Hatta biraz da siyasal yalakalığı buradan döndürüp akademisyen maaşı dışında şeyler kovalayan hocalar da var. Yine de komple ölü değil, vakit geçirirsiniz işte.

spoilerı görmek için bulanığa tıklayın

Karı kız kovalamaya gelecekseniz, en sevdiğiniz yönetmen Cubrick ve illegal madde kullanımına karşı değilsiniz. Ha bi de çooook farklısınız abiiiii

marmara sözlük

marmara sözlük sitesi marunsozluk.com yayında..!

Anadolu Hisarı Kampüsü

Marmara Üniversitesinin,Besyo ve Siyasal Bilgiler fakültelerini içinde barındıran,küçük sevimli bir kampüstür.Kampüsün sosyal imkanları kısıtlı evet ama İstanbul gibi bir metropolde huzur bulmak için güzel bir seçenek,samimi dostluklar kurabileceğiniz,üniversite hayatında eğlencenin değil de daha çok arkadaşlıkların,uzun muhabbetlerin kurulduğu bir yerdir.Marmaradan biraz kopuk gibi dursa da,candır,severiz.

Katip Bartleby

Eğer pasif direnişe, tercihsiz kalabilme özgürlüğüne dair bir şeyler okumak, dramatik bir öykü duymak istiyorsanız tam sizlik olan kitap. 100 civarı sayfasıyla bu önemli eseri, akıcılığı ile birlikte bir gün kadar kısa bir sürede zihninizin kitaplığına ekleyebilirsiniz.

alparslan nas

İletişim Fakültesi akademisyenlerinden. Bir dönem Ali Murat Yel'i asiste etmiştir, Sosyoloji üzerine çalışmalar yapar ve medya merkezi koordinatörlüğünü yürütüyor. Gerçi yürütmesine pek izin verdikleri söylenemez. Fakat insani duruşu ve öğretmeyi başarabilmesi ile birçok öğrenci için oldukça değerli bir abidir kendisi.

Sosyoloji'ye giriş adı altında Ali Murat Yel'in olmadığı birkaç hafta dersleri anlatmıştı, şu an kendi derslerini de veriyor gerçi. Fakat o bir iki hafta mental anlamda beni oldukça geliştirdi diyebilirim. Özellikle toplumdaki cinsel kimlik ve tercihler, feminizm gibi başlıkları dolu dolu, toplumu sorgulayıcı bir biçimde aktarmıştı bizlere. Ağzına sağlık, büyük akademisyendir gözümde. Umarım hakkı olan yerlere yükselir de onun duruşundan daha fazla insan faydalanır.

Daha fazla başlık!
Marmara Sözlük
Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!